2017

A Kovács MÁté Alapítvány névadója születésnapjának 111. évfordulója alkalmából 2017. november 13-án 14 órai kezdettel ünnepi, kibővített kuratóriumi ülést tart a MTA Könyvtár és Információs Központ II. emeleti Kistermében.

Az ülésen előadást tart Az év fiatal könyvtárosa pályázat idei alapítványi különdíjasa, Mészáros Kornélia, és hatodik alkalommal kerül átadásra a 2012-ben alapított Kovács Máté emlékének ápolásáért elnevezésű emlékplakett

Vándorkiállítás Kovács Máté életéről és munkásságáról a DE Egyetemi és Nemzeti Könyvtárban

A Debreceni Egyetem könyvtárának egykori igazgatója, Kovács Máté életútját bemutató vándorkiállítás nyílt 2017. október 16-án a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár előterében, a Főépületben.

Az év fiatal könyvtárosa 2017 különdíj átadása

Az idei évben a miskolci vándorgyűlés keretei között került sor a Kovács Máté Alapítvány által felajánlott Az év fiatal könyvtárosa különdíj átadására. A díjat Mészáros Kornélia, a budapesti Evangélikus Hittudományi Egyetem  Könyvtárának vezetője kapta. A pályázatra beadott dolgozatának címe: Megőrzés és megosztás egyházi környezetben. A Magyarországi Evangélikus Egyház (MEE) gyűjteményeinek digitalizálási projektje a reformáció kezdetének 500. évfordulójára készülve.

A pályamunka szövege

Fotók: II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár

A díjazottat méltatta az EKE Hírlevél 2017/3. száma (28. p.).

Megjelent Az év fiatal könyvtárosa díj pályázati felhívása

A Magyar Könyvtárosok Egyesületének honlapján már elérhető Az Év fiatal könyvtárosa 2017. pályázat kiírása. A kiírás szerint - a korábbi évekhez hasonlóan - arra érdemes pályázó esetén a Kovács Máté Alapítvány anyagi támogatásával az Év fiatal könyvtárosa díj különdíja is kiadható.