Az év fiatal könyvtárosa 2017 különdíj átadása

Az idei évben a miskolci vándorgyűlés keretei között került sor a Kovács Máté Alapítvány által felajánlott Az év fiatal könyvtárosa különdíj átadására. A díjat Mészáros Kornélia, a budapesti Evangélikus Hittudományi Egyetem  Könyvtárának vezetője kapta. A pályázatra beadott dolgozatának címe: Megőrzés és megosztás egyházi környezetben. A Magyarországi Evangélikus Egyház (MEE) gyűjteményeinek digitalizálási projektje a reformáció kezdetének 500. évfordulójára készülve.

A pályamunka szövege

Fotók: II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár

Megjelent Az év fiatal könyvtárosa díj pályázati felhívása

A Magyar Könyvtárosok Egyesületének honlapján már elérhető Az Év fiatal könyvtárosa 2017. pályázat kiírása. A kiírás szerint - a korábbi évekhez hasonlóan - arra érdemes pályázó esetén a Kovács Máté Alapítvány anyagi támogatásával az Év fiatal könyvtárosa díj különdíja is kiadható.