2018

Ünnepi, kibővített kuratóriumi ülés Kovács Máté születésének 112. évfordulója alkalmából

A Kovács Máté Alapítvány névadója születésnapjának 112. évfordulója alkalmából 2018. november 12-én 14 órai kezdettel ünnepi, kibővített kuratóriumi ülést tart a MTA Könyvtár és Információs Központ II. emeleti Kistermében.

Láng Klára fotói

Az év fiatal könyvtárosa 2018 különdíj átadása

Az idei évben a keszthelyi vándorgyűlés keretei között került sor a Kovács Máté Alapítvány által felajánlott Az év fiatal könyvtárosa különdíj átadására. A díjat Jeneiné Ecseri Mariann, a ceglédi Városi Könyvtár Ifjúsági Könyvtárának ifjúsági könyvtárosa kapta. A pályázatra beadott dolgozatának címe: Fiatalok Könyvtára Cegléden.

A pályamunka szövege

Laudáció

Fotók: Breznai Elvira, Buzai Csaba

Támogatások, a személyi jövedelmadó 1 százaléka

2018 júliusában Dér Mária 100.000 forinttal támogatta Alapítványunkat - nagyon köszönjük!

2018 januárjában Frank Károly 10.000 forinttal támogatta Alapítványunkat - nagyon köszönjük!

Továbbra is kérjük mindazok támogatását, akik egyetértenek a Kovács Máté Alapítvány alapító okiratban meghatározott céljaival!

Számlaszám: 11702036-20648369 (OTP II. kerületi fiók, 1027 Budapest, Margit krt. 8-10.). Amennyiben szükséges, külön kérésre postai úton csekket küldünk.

Koszorúzási ünnepség Hajdúszoboszlón

Kovács Máté 111. születésnapja alkalmából 2017. november 11-én Hajdúszoboszlón ünnepség keretében került sor a Kovács Máté Városi Művelődési Központ és Könyvtár falán található emléktábla megkoszorúzására.

A Kovács Máté Alapítványt a névadó gyermekei, Dr. Kovács Ilona és Dr. Kovács Máté képviselték.

Az ünnepségen elhangzott megemlékezés szövege a hajdúszoboszlói Szókimondó 2017. évi 12. számában jelent meg.

Az ünnepség fotói

A Kovács Máté Alapítvány névadója születésnapjának 111. évfordulója alkalmából 2017. november 13-án 14 órai kezdettel ünnepi, kibővített kuratóriumi ülést tartott a MTA Könyvtár és Információs Központ II. emeleti Kistermében.

Az ülésen előadást tartott Az év fiatal könyvtárosa pályázat idei alapítványi különdíjasa, Mészáros Kornélia.

Az eseményen hatodszor került sor a 2012-ben alapított Kovács Máté emlékének ápolásáért elnevezésű emlékplakett átadására. Az emlékplakettet, amelyet az Alapítvány elnökétől az Intézet igazgatója, Lengyelné Dr. Molnár Tünde vett át, az Eszterházy Károly Egyetem Pedagógiai Kar Egri Campus Médiainformatika Intézet kapta.

Az eseményen bemutatásra került a Kovács Máté életéről szóló dokumentumfilm.

Laudáció (Dr. Bartos Éva)

A kitüntetett intézmény vezetőjének gondolatai (Lengyelné Dr. Molnár Tünde)

Az ünnepség fotói (készítette: Láng Klára, MTA KIK)