Koszorúzási ünnepség Hajdúszoboszlón

Kovács Máté 111. születésnapja alkalmából 2017. november 11-én Hajdúszoboszlón ünnepség keretében került sor a Kovács Máté Városi Művelődési Központ és Könyvtár falán található emléktábla megkoszorúzására.

A Kovács Máté Alapítványt a névadó gyermekei, Dr. Kovács Ilona és Dr. Kovács Máté képviselték.

Az ünnepségen elhangzott megemlékezés szövege a hajdúszoboszlói Szókimondó 2017. évi 12. számában jelent meg.

Az ünnepség fotói

A Kovács Máté Alapítvány névadója születésnapjának 111. évfordulója alkalmából 2017. november 13-án 14 órai kezdettel ünnepi, kibővített kuratóriumi ülést tartott a MTA Könyvtár és Információs Központ II. emeleti Kistermében.

Az ülésen előadást tartott Az év fiatal könyvtárosa pályázat idei alapítványi különdíjasa, Mészáros Kornélia.

Az eseményen hatodszor került sor a 2012-ben alapított Kovács Máté emlékének ápolásáért elnevezésű emlékplakett átadására. Az emlékplakettet, amelyet az Alapítvány elnökétől az Intézet igazgatója, Lengyelné Dr. Molnár Tünde vett át, az Eszterházy Károly Egyetem Pedagógiai Kar Egri Campus Médiainformatika Intézet kapta.

Laudáció (Dr. Bartos Éva)

A kitüntetett intézmény vezetőjének gondolatai (Lengyelné Dr. Molnár Tünde)

Az ünnepség fotói (készítette: Láng Klára, MTA KIK)