Támogatások, a személyi jövedelmadó 1 százaléka

2024 februárjában Dr. Bartos Éva 25.000,- forinttal támogatta Alapítványunkat - nagyon köszönjük!

2024 januárjában Dr. Boda Miklós 20.000,- forinttal támogatta Alapítványunkat - nagyon köszönjük!

Továbbra is kérjük mindazok támogatását, akik egyetértenek a Kovács Máté Alapítvány alapító okiratban meghatározott céljaival!

Számlaszámunk: OTP 11702036-20648369. Amennyiben szükséges, külön kérésre postai úton csekket küldünk.

Ezúton köszönjük mindazok támogatását, akik 2022. évi személyi jövedelemadójuk egy százalékát a 2022. évben az Alapítvány adószámára utalták át. A felajánlott összeget 2023-ban a Kuratórium Az év fiatal könyvtárosa díj különdíjára és az Alapítvány által létrehozott Nívódíjra fordította.

Az Alapítvány hosszútávú terve és témakataszterei

2020-ban az Alapítvány kuratóriumi elnöke újabb összefoglalóban hívja fel a figyelmet a Kovács Máté-val kapcsolatos kutatási lehetőségekre.

Elkészült a Kovács Máté Alapítvány tíz évre (2018-2028.) szóló hosszútávú programja.

Ismételten felhívjuk a figyelmet az Alapítvány kuratóriumának korábbi programadó és kutatási témákat felajánló 2014-es témakataszterére.

Ünnepi, kibővített kuratóriumi ülés Kovács Máté születésének 112. évfordulója alkalmából

A Kovács Máté Alapítvány névadója születésnapjának 112. évfordulója alkalmából 2018. november 12-én 14 órai kezdettel ünnepi, kibővített kuratóriumi ülést tartott a MTA Könyvtár és Információs Központ II. emeleti Kistermében. Az ünnepség kezdetén Dr. Tóth Gyula, a Kovács Máté Alapítvány kuratóriumának elnöke bevezető előadása Kovács Máté és az olvasás kapcsolatáról szólt.

Az ülésen előadást tartott Az év fiatal könyvtárosa pályázat idei alapítványi különdíjasa, Jeneiné Ecseri Mariann.

Megemlékeztünk Vida Lajos hajdúszoboszlói helytörténészről, Kovács Máté emlékének ápolójáról. A megemlékező előadást Berényiné Szilaj Ilona, a Hajdúszoboszlói Kovács Máté Városi Művelődési Központ és Könyvtár igazgatója tartotta.

Az eseményen hetedszer került sor a 2012-ben alapított Kovács Máté emlékének ápolásáért elnevezésű emlékplakett átadására. Az emlékplakettet Dr. Maróti Andor professzor kapta.

Laudáció (Dr. Bartos Éva)

A kitüntetett gondolatai

Láng Klára fotói

Koszorúzási ünnepség Hajdúszoboszlón

Kovács Máté 112. születésnapja alkalmából 2018. november 10-én Hajdúszoboszlón ünnepség keretében került sor a Kovács Máté Városi Művelődési Központ és Könyvtár falán található emléktábla megkoszorúzására.

A Kovács Máté Alapítványt a névadó gyermekei, Dr. Kovács Ilona és Dr. Kovács Máté képviselték.

Az ünnepségen elhangzott megemlékezést Szémán Erzsébet, a könyvtár vezetője tartotta.

Az ünnepség fotói

Az év fiatal könyvtárosa 2018 különdíj átadása

Az idei évben a keszthelyi vándorgyűlés keretei között került sor a Kovács Máté Alapítvány által felajánlott Az év fiatal könyvtárosa különdíj átadására. A díjat Jeneiné Ecseri Mariann, a ceglédi Városi Könyvtár Ifjúsági Könyvtárának ifjúsági könyvtárosa kapta. A pályázatra beadott dolgozatának címe: Fiatalok Könyvtára Cegléden.

A pályamunka szövege

Laudáció

Fotók: Breznai Elvira, Buzai Csaba

Koszorúzási ünnepség Hajdúszoboszlón

Kovács Máté 111. születésnapja alkalmából 2017. november 11-én Hajdúszoboszlón ünnepség keretében került sor a Kovács Máté Városi Művelődési Központ és Könyvtár falán található emléktábla megkoszorúzására.

Az ünnepségen elhangzott megemlékezés szövege a hajdúszoboszlói Szókimondó 2017. évi 12. számában jelent meg.

Az ünnepség fotói

A Kovács Máté Alapítvány névadója születésnapjának 111. évfordulója alkalmából 2017. november 13-án 14 órai kezdettel ünnepi, kibővített kuratóriumi ülést tartott a MTA Könyvtár és Információs Központ II. emeleti Kistermében.

Az ülésen előadást tartott Az év fiatal könyvtárosa pályázat idei alapítványi különdíjasa, Mészáros Kornélia.

Az eseményen hatodszor került sor a 2012-ben alapított Kovács Máté emlékének ápolásáért elnevezésű emlékplakett átadására. Az emlékplakettet, amelyet az Alapítvány elnökétől az Intézet igazgatója, Lengyelné Dr. Molnár Tünde vett át, az Eszterházy Károly Egyetem Pedagógiai Kar Egri Campus Médiainformatika Intézet kapta.

Az eseményen bemutatásra került a Kovács Máté életéről szóló dokumentumfilm.

Laudáció (Dr. Bartos Éva)

A kitüntetett intézmény vezetőjének gondolatai (Lengyelné Dr. Molnár Tünde)

Az ünnepség fotói (készítette: Láng Klára, MTA KIK)