Ünnepi, kibővített kuratóriumi ülés Kovács Máté születésének 107. évfordulója alkalmából

2013. november 11-én 14 órai kezdettel az alapítvány ünnepi, kibővített kuratóriumi ülést tartott a MTA Könyvtár és Információs Központ Vasarely-termében. Az eseményen másodszor került sor a tavalyi évben alapított Kovács Máté emlékének ápolásáért elnevezésű emlékplakett átadására.

Az emlékplakettet  Arnóth Károly nyugalmazott könyvtáros kapta az ünnepségen elhangzott laudáció szerint azért, mert „megértette, elsajátította Kovács Máté törekvéseit, aszerint élt és munkálkodott, s környezetében felmutatta példáját”.

Az ünnepségen az alapítvány korábban ösztöndíjjal támogatott pályázói - Patkósné Hanesz Andrea, Hicsik Dóra, Balla Ildikó, Fülep Ádám és Nagy Andor - számoltak be arról: milyen hatással volt pályájuk alakulására az alapítványtól kapott támogatás.

Suppné Tarnay Györgyi elődása

Tóth Gyula laudációja Arnóth Károlyról