Pályázati eredmények

A Kovács Máté Alapítvány kuratóriuma a 2009. évre kiírt hallgatói pályázatok kategóriájában Fülep Ádám (Eszterházy Károly Főiskola, Eger) A debreceni egyetemi könyvtárat második nemzeti könyvtárrá fejlesztő Kovács Máté című dolgozatát 60.000 Ft-tal, Nagy Andor (Eszterházy Károly Főiskola, Eger) Egységben az erő – Kovács Máté és a magyar könyvtárügy legfontosabb fejlődési tényezői 1949-1956 között című dolgozatát 40.000 Ft-tal; az oktatói kategóriában pedig Czövek Zoltán (NYME Savaria Egyetemi Központ Bölcsészettudományi Kar, Szombathely) Az egyetemi könyvtárosképzés megindulása Magyarországon (A képzés előzményei és első évei, 1949-1956) című dolgozatát 80.000 Ft-tal jutalmazta.

Az emléklapokkal kísért támogató ösztöndíjakat az Alapítvány kuratóriuma 2010. január végén lezajlott ülésén adta át: a kuratóriumi tagok a pályázókkal megosztották a dolgozatokkal kapcsolatos véleményüket, a munkák folytatásához szakmai tanácsokkal szolgáltak, és konzultációs lehetőséget ajánlottak fel, a pályázók pedig –  köszönetet mondva a jutalmazásért – beszámoltak dolgozataikkal kapcsolatos további terveikről. A jutalmazott írások megjelentetéséről a későbbiekben az Alapítvány igyekszik gondoskodni.