Emlékülés Kovács Máté születésének 100. évfordulója alkalmából az ELTÉ-n

Az ELTE BTK Könyvtártudományi Tanszéke a Múzeum körúti épületben emlékünnepséget rendezett Kovács Máté tanszékvezető professzor születésének centenáriuma alkalmából. Előadást tartott Bényei Miklós, Poprády Géza, Sebestyén György, Fodor János, Patkósné Hanesz Andrea és Stummer János, majd a vendégek kötetlen beszélgetésen vettek részt a Kovács Máté Alapítvány tagjaival. A tanszéki képzés egyes óráinak is helyet adó fszt. 34-es előadótermet ünnepélyes keretek között, emléktábla avatásával Kovács Mátéról nevezték el.

Az elhangzott előadások közül a Könyv, Könyvtár, Könyvtáros hasábjain a következők jelentek meg:

• Poprády Géza: Kovács Mátéra emlékezve (2006. május, 51-54.)
  • Stummer János: Kovács Máté filozófiája napjainkban avagy Mit tenne ma Kovács Máté?(2006. május, 55-57.)
  • Patkósné Hanesz Andrea: Kovács Máté a magyar könyvtárügy fejlesztésének egyik meghatározó alakja (2006. augusztus, 47-57.)