emlékplakett

Emléknap Kovács Máté születésének 110. évfordulója tiszteletére

2016. november 11-én a Kovács Máté Alapítvány és hajdúszoboszlói Kovács Máté Városi Művelődési Központ és Könyvtár emléknapot szervezett Kovács Máté születésének 110. évfordulója tiszteletére

Az emlékülés előadásai:

Dr. Tóth Gyula: Kovács Máté könyvtárelméleti törekvései (előadás) (részletes tanulmány)

Dr Bényei Miklós: Kovács Máté és a Könyvtártudományi Tanulmányok (előadás)

Rózsa Dávid: A bibliológia Rózsa György munkásságában (a tanulmány várhatóan a Magyar Könyvszemlében jelenik meg)

Az eseményen ötödször került sor a 2012-ben alapított Kovács Máté emlékének ápolásáért elnevezésű emlékplakett átadására. Az emlékplakettet, amelyet az Alapítvány elnökétől az intézmény igazgatója, Berényiné Szilaj Ilona és a könyvtár vezetője, Juhász Ilona vett át, a Kovács Máté Városi Művelődési Központ és Könyvtár kapta.

Ünnepi, kibővített kuratóriumi ülés Kovács Máté születésének 109. évfordulója alkalmából

2015. november 10-én 14 órai kezdettel az alapítvány ünnepi, kibővített kuratóriumi ülést tartott a MTA Könyvtár és Információs Központ II. emeleti konferenciatermében. Az eseményen negyedszer került sor a 2012-ben alapított Kovács Máté emlékének ápolásáért elnevezésű emlékplakett átadására.

Az emlékplakettet dr. Kertész Gyuláné Molnár Katalin kapta. Az ünnepségen elhangzott laudáció szerint "a Molnár és az egész családot illeti az emlékérem, hogy közel félévszázadon át őrizték ezt a nagyon fontos és értékes levelezést, hogy Kertész Gyula elsőként hozta szóba, valamint ismertette a hagyatékot és kettejük, Molnár Pál és Kovács Máté kapcsolatát, és most Kertész Kati gondos előkészítő munka után a köz rendelkezésére bocsátotta. Ezzel a Kovács Máté hagyatékot jelentős értékkel gyarapította.”.

Ünnepi, kibővített kuratóriumi ülés Kovács Máté születésének 108. évfordulója alkalmából

2014. november 7-én 14 órai kezdettel az alapítvány ünnepi, kibővített kuratóriumi ülést tartott a MTA Könyvtár és Információs Központ Vasarely-termében. Az eseményen harmadszor került sor a tavalyelőtti évben alapított Kovács Máté emlékének ápolásáért elnevezésű emlékplakett átadására.

Az emlékplakettet dr. Makrai Imréné nyugalmazott könyvtárigazgató kapta. Az ünnepségen elhangzott laudáció szerint "szakmai pályafutásának alighanem egyik csúcspontja a városi könyvtár névfelvétele”.

Ünnepi, kibővített kuratóriumi ülés Kovács Máté születésének 107. évfordulója alkalmából

2013. november 11-én 14 órai kezdettel az alapítvány ünnepi, kibővített kuratóriumi ülést tartott a MTA Könyvtár és Információs Központ Vasarely-termében. Az eseményen másodszor került sor a tavalyi évben alapított Kovács Máté emlékének ápolásáért elnevezésű emlékplakett átadására.

Az emlékplakettet  Arnóth Károly nyugalmazott könyvtáros kapta az ünnepségen elhangzott laudáció szerint azért, mert „megértette, elsajátította Kovács Máté törekvéseit, aszerint élt és munkálkodott, s környezetében felmutatta példáját”.

Ünnepi, kibővített kuratóriumi ülés Kovács Máté születésének 106. évfordulója alkalmából

2012. november 12-én fél három órai kezdettel az alapítvány ünnepi, kibővített kuratóriumi ülést tartott a MTA Könyvtárának Vasarely-termében. Az eseményen először került sor az idei évben alapított Kovács Máté emlékének ápolásáért elnevezésű emlékplakettek átadására.

Első alkalommal  Korompai Gáborné, a debreceni egyetemi könyvtár nyugalmazott osztályvezetője, Kovács Máté hagyatékának ápolójaként, több, róla szól tanulmány szerzőjeként, és Nagyné Kiss Mária - Kovács Máté írásai és a róla szóló irodalom bibliográfiája elkészítőjeként - érdemelte ki az elismerést.