kutatás

Digitalizált Kovács Máté-kötet, új kutatási eredményekkel kiegészített bevezető tanulmány

A Kovács Máté Alapítvány kérésére bekerült a Magyar Elektronikus Könyvtárba a Bényei Miklós szerkesztésében a Tudós tanárok - tanár tudósok sorozatban 2005-ben megjelent Kovács Máté c. kötet digitalizált változata.

A kötet Bényei Miklós által írt bevezető tanulmányának anyagát Tóth Gyula 2020-ban kiegészítette a 2005 óta a Kovács Máté-kutatásban elért eredményekkel. A kibővített tanulmányt itt tesszük közzé, de elérhető a MEK-ben is.

Az Alapítvány hosszútávú terve és témakataszterei

2020-ban az Alapítvány kuratóriumi elnöke újabb összefoglalóban hívja fel a figyelmet a Kovács Máté-val kapcsolatos kutatási lehetőségekre.

Elkészült a Kovács Máté Alapítvány tíz évre (2018-2028.) szóló hosszútávú programja.

Ismételten felhívjuk a figyelmet az Alapítvány kuratóriumának korábbi programadó és kutatási témákat felajánló 2014-es témakataszterére.