szabályzat

Iskolai könyvtári különdíjjal bővült a Kovács Máté Alapítvány Nívódíja

A Kovács Máté Alapítvány kuratóriuma örömmel és köszönettel vette tudomásul, hogy 2022. március 25-én a Könyvtárostanárok Egyesülete - alapításának 25. évfordulóján - csatlakozott a Kovács Máté Alapítvány Nívódíjához, és megalapította annak Iskolai könyvtári különdíját.

A különdíj alapító okirata

Publikációs Nívódíj alapítása

A Kovács Máté Alapítvány 2019. május 31-i határozatával publikációs Nívódíjat alapított abból a célból, hogy Kovács Máté bibliológiai koncepciójának megfelelően, a koncepcióban kifejtett részterületek megismerésére, népszerűsítésére és elmélyítésére vonatkozó publikált tanulmányokat (továbbiakban: publikációkat) jutalmazza.

A Nívódíj a díjazott (vagy többszerzős publikáció esetén díjazottak) nevére kiállított oklevél, amelyet a Kuratórium elnöke ír alá, és az elnök vagy az átadással megbízott tagja ad át. A Nívódíjat elnyert szerzőt (vagy többszerzős publikáció esetén szerzőket) a Kuratórium 50.000,- azaz Ötvenezer Ft jutalomban részesíti (több szerző esetében az összeg egyenlő arányban megosztásra kerül).

A Nívódíj szabályzata, függeléke és melléklete

A Nívódíj szabályzatának 2020 novemberében módosított szabályzata, függeléke és melléklete

A Nívódíj szabályzatának 2022 márciusában módosított szabályzata, függeléke, melléklete