Emléknap Kovács Máté születésének 110. évfordulója tiszteletére

2016. november 11-én a Kovács Máté Alapítvány és hajdúszoboszlói Kovács Máté Városi Művelődési Központ és Könyvtár emléknapot szervezett Kovács Máté születésének 110. évfordulója tiszteletére

Az emlékülés előadásai:

Dr. Tóth Gyula: Kovács Máté könyvtárelméleti törekvései (előadás) (részletes tanulmány)

Dr Bényei Miklós: Kovács Máté és a Könyvtártudományi Tanulmányok (előadás)

Rózsa Dávid: A bibliológia Rózsa György munkásságában (http://real.mtak.hu/71014/1/RozsaD_MKsz_17_3_u.pdf)

Az eseményen ötödször került sor a 2012-ben alapított Kovács Máté emlékének ápolásáért elnevezésű emlékplakett átadására. Az emlékplakettet, amelyet az Alapítvány elnökétől az intézmény igazgatója, Berényiné Szilaj Ilona és a könyvtár vezetője, Juhász Ilona vett át, a Kovács Máté Városi Művelődési Központ és Könyvtár kapta.

Laudációk az intézményről (Kovács Ilona laudációja, Bényei Miklós laudációja)

Berényiné Szilaj Ilona köszönőszavai (Szókimondó, 2016. 12. 5-7. p.), Juhász Ilona köszönőszavai

Az ünnepség fotói (készítette: Fülep Ádám, az Alapítvány ösztöndíjas doktorandusz hallgatója)

A koszorúzási ünnepség fotói (készítette: Búzási László)

Dokumentumfilm Kovács Máté életéről (készítette az egri Líceum Tv - az Eszterházy Károly Egyetem Médiainformatika Intézetének támogatásával, bemutatta Lengyelné Dr. Molnár Tünde)

Az ünnepség média- és sajtóhírei: Hajdúszoboszló TelevízióSzoboszló Sound, a Könyvtár által hirdetett városi vetélkedőről

Az események összefoglalója a hajdúszoboszlói Szókimondó 2016. évi 12. számában (2-8. p.)