Ünnepi, kibővített kuratóriumi ülés Kovács Máté születésének 112. évfordulója alkalmából

A Kovács Máté Alapítvány névadója születésnapjának 112. évfordulója alkalmából 2018. november 12-én 14 órai kezdettel ünnepi, kibővített kuratóriumi ülést tartott a MTA Könyvtár és Információs Központ II. emeleti Kistermében. Az ünnepség kezdetén Dr. Tóth Gyula, a Kovács Máté Alapítvány kuratóriumának elnöke bevezető előadása Kovács Máté és az olvasás kapcsolatáról szólt.

Az ülésen előadást tartott Az év fiatal könyvtárosa pályázat idei alapítványi különdíjasa, Jeneiné Ecseri Mariann.

Megemlékeztünk Vida Lajos hajdúszoboszlói helytörténészről, Kovács Máté emlékének ápolójáról. A megemlékező előadást Berényiné Szilaj Ilona, a Hajdúszoboszlói Kovács Máté Városi Művelődési Központ és Könyvtár igazgatója tartotta.

Az eseményen hetedszer került sor a 2012-ben alapított Kovács Máté emlékének ápolásáért elnevezésű emlékplakett átadására. Az emlékplakettet Dr. Maróti Andor professzor kapta.

Laudáció (Dr. Bartos Éva)

A kitüntetett gondolatai

Láng Klára fotói