Ünnepi, kibővített kuratóriumi ülés Kovács Máté születésének 115. évfordulója alkalmából

A Kovács Máté Alapítvány névadója születésnapjának 115. évfordulója alkalmából 2021. november 15-én 14 órai kezdettel ünnepi, kibővített kuratóriumi ülést tartott a MTA Könyvtár és Információs Központ II. emeleti Konferenciatermében.

Az ülés első részében az elnök, Dr. Bényei Miklós bejelentette, hogy a kuratórium idén kilencedszer ítélte oda a 2012-ben alapított Kovács Máté emlékének ápolásáért elnevezésű emlékplakettet. Az idei év díjazottja Dr. Tóth Gyula.

Laudáció (Dr. Kovács Ilona)

A kitüntetett gondolatai

Az ülésen előadást tartottak Az Év fiatal könyvtárosa díj 2020. és 2021. évi alapítványi különdíjasai: Bessenyei Ágnes (Országos Széchényi Könyvtár Színháztörténeti Tár) és Farkas Renáta (Széchényi István Egyetem Egyetemi Könyvtár és Levéltár), valamint a kuratórium által létrehozott publikációs Nívódíj 2020. és 2021. évi kitüntetettjei: Dr. Fodor János (ELTE BTK Könyvtár- és Információtudományi Intézet) és Pallos Zsuzsanna (OH Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum).

A kuratórium által felajánlott OTDK-különdíjat tavasszal Polyák Dávid kapta (sajnos, az ülésen nem volt jelen, de dolgozatának prezentációja elérhető a MKE Akadémia youtube csatornáján).

Láng Klára fotói.