nívódíj

Nívódíj, 2020.

Az idei évben a Kovács Máté Alapítvány kuratóriuma az Alapítvány mellett működő Tanácsadó Testület javaslatára a 2019. május 31-én alapított és 50.000,- forintos jutalommal járó publikációs Nívódíjat Fodor Jánosnak, az ELT BTK IKI egyetemi adjunktusának ítélte oda a Könyv és Nevelés 2018. évi 2. számában megjelent Csetablaktól a könyvespolcig – a könyvtári tartalomfejlesztés lehetőségei című tanulmányáért.

A szerzőt 2021-es ünnepi kuratóriumi ülésünk alkalmával kérjük fel szakmai életútja és tanulmánya bemutatására.

Publikációs Nívódíj alapítása

A Kovács Máté Alapítvány 2019. május 31-i határozatával publikációs Nívódíjat alapított abból a célból, hogy Kovács Máté bibliológiai koncepciójának megfelelően, a koncepcióban kifejtett részterületek megismerésére, népszerűsítésére és elmélyítésére vonatkozó publikált tanulmányokat (továbbiakban: publikációkat) jutalmazza.

A Nívódíj a díjazott (vagy többszerzős publikáció esetén díjazottak) nevére kiállított oklevél, amelyet a Kuratórium elnöke ír alá, és az elnök vagy az átadással megbízott tagja ad át. A Nívódíjat elnyert szerzőt (vagy többszerzős publikáció esetén szerzőket) a Kuratórium 50.000,- azaz Ötvenezer Ft jutalomban részesíti (több szerző esetében az összeg egyenlő arányban megosztásra kerül).

A Nívódíj szabályzata, függeléke és melléklete