OTDK

Ünnepi, kibővített kuratóriumi ülés Kovács Máté születésének 117. évfordulója alkalmából

A Kovács Máté Alapítvány névadója születésének 117. évfordulója alkalmából 2023. november 13-án 14 órai kezdettel ünnepi, kibővített kuratóriumi ülést tartott a MTA Könyvtár és Információs Központ II. emeleti Konferenciatermében.

Az ülésen megemlékezéseket tartottuk: Dr. Bartos Éva Dr. Kovács Ilonáról, Pogány György Dr. Bényei Miklósról beszélt, előadást tartott Tóth-Jávorka Brigitta, a MKE által alapított Az év fiatal könyvtárosa pályázat idei különdíjasa, Mellen Adrienn, az Alapítvány OTDK különdíjas csapatának képviselője, Bajnok Tamara, az Alapítvány Nívódíjának 2023. évi díjazottja és Dömsödy Andrea, a Könyvtárostanárok Egyesülete által az Alapítványi Nívódíj mellett tavaly létrehozott Iskolai könyvtári különdíj idei díjazottja.

Tizenegyedik alkalommal került átadásra a 2012-ben alapított Kovács Máté emlékének ápolásáért elnevezésű emlékplakett, az emlékplakettet posztumusz formában Dr. Kovács Ilona kapta.

Fotók (Láng Klára)

Fotók (Dömsödy Andrea)

Az Alapítvány különdíja a XXXVI. OTDK díjátadóján

A Kovács Máté Alapítvány a 2023. áprilisában megrendezett XXXVI. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Könyvtártudományi alszekciója számára - egyeztetve a konferencia szervezőivel - az idei évben harmadszor, a négy évvel ezelőtti hagyományteremtő alkalmat folytatva különdíjat ajánlott fel egy arra érdemes pályamunka számára.

A szakmai zsűri döntése alapján a 25.000 forintos LIBRI könyv-ajándékutalványt Mátyás Flóra Mária, Mellen Adrienn Viktória, Szövérffy Kincső Virág (ELTE BTK Könyvtár- és Információtudományi Intézet) Charles Ammi Cutter élete és munkássága címet viselő pályamunkája kapta, témavezetőjük Barátné Prof. Dr. Hajdu Ágnes volt.

Nyitófotó: Herr Anna, PTE

Hír és fotók az ELTE BTK Könyvtár- és Információtudományi Intézet honlapján

Az Alapítvány különdíja a XXXV. OTDK díjátadóján

A Kovács Máté Alapítvány a 2021. áprilisában online formában megrendezett XXXV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Könyvtártudományi szekciója számára - egyeztetve a konferencia szervezőivel - az idei évben másodszor, a két évvel ezelőtti hagyományteremtő alkalmat folytatva különdíjat ajánlott fel egy arra érdemes pályamunka szerzőjének.

A szakmai zsűri döntése alapján a 25.000 forintos LIBRI könyv-ajándékutalványt Polyák Dávid és A képregény műfajának kezdete, kialakulása és szerepe a könyvtárakban címet viselő pályamunkája kapta.

A pályamunka és melléklete

Az Alapítvány különdíja a XXXIV. OTDK díjátadóján

A Kovács Máté Alapítvány a 2019. áprilisában megrendezett XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Könyvtártudományi szekciója számára - egyeztetve a konferencia szervezőivel - az idei évben először, hagyományteremtő céllal különdíjat ajánlott fel egy arra érdemes pályamunka szerzőjének.

A szakmai zsűri döntése alapján a 25.000 forintos LIBRI könyv-ajándékutalványt Treszkai Anett és A könyvtár szerepe a 21. század iskolájában címet viselő pályamunkája kapta. A díjátadón az Alapítványt Kovács Ilona alapító kuratóriumi tag és Hangodi Ágnes alapítványi titkár képviselte.

A díjátadó fotóit köszönjük Barátné Dr. Hajdu Ágnesnek és az  XXXIV. OTDK  Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi Szekciója  szervezőjének, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Karának.<--break->